Informácie o výrobcovi

Výrobcovia

Reklama

seachem

Seachem ParaGuard 250 ml

    Vypredané
  • Výrobca: Seachem

13.40€

 vypredané 

- Širokospektrálne liečivo odstraňujúce parazitálne, plesňové, bakteriálne a vírusové ochorenia
- Podstatne bezpečnejšie ako liečivá založené na formaldehydu, formalínu a metanolu
- Neovplyvňuje bio filtre a baktérie vo filtroch
- Veľmi vhodný aj ako prevencia v karanténe a pri novo vpustené rýby

Seachem ParaGuard je ako jeden z veľmi mála produktov na trhu úplne bezpečný pre užitočné baktérie vo filtroch a úplne neškodný pre ryby. ParaGuard neovplyvňuje pH a je narozdiel od prípravkov založených na formaldehydu úplne bezpečný. ParaGuard je patentovaná zmes aldehydov, malachitovej zelene a polymérov chrániacich ryby.
Je účinný voči parazitom, plesniam, baktériám a vírusom. Je veľmi vhodný aj ako prevencia v karanténe a u novo vpuštěných rýb.

Inštrukcie na použitie:
Odstráňte z akvária všetky bezstavovce (slimáky, krevetky) keďže pre nich sú liečivá toxická. Odstráňte z filtra tiež chemickú filtráciu (aktívne uhlie, Seachem Purigen pod.). Dávkujte 5 ml na 40 litrov akvarijnej vody. Túto dávku opakujte denne. Prestaňte ParaGuard dávkovať po niekoľkých dňoch v prípade, že by ryby vykazovali akýkoľvek stres.

Druhá možnosť - Rýchle liečenie vo vysokej koncentrácii
Ryby možno přelovit na jednu hodinu i do koncentrovanej nádrže s ParaGuardem. Na každé 4 litre použite 3 ml prípravku. Následne do tejto nádrže s vysokou koncentráciou přelovte na jednu hodinu zasiahnutej ryby. Dobu je možné predĺžiť v prípade, že ryby nevykazujú žiadny stres. Nezabudnite, že touto metódou prelovení rýb do vedľajšej nádrže neodstránite parazity priamo z vody v akváriu, kde môžu byť prítomní.

karanténa
ParaGuard je k rybám veľmi šetrný a preto je použiteľný aj ako prevencia v prípade, že na rybách nie sú viditeľné príznaky choroby. Odporúčame liečbu po dobu 14 dní v karanténe pri bežnom dávkovaní.

Neodporúčame použitie v akváriách s koralmi. Ak máte extrémne citlivé ryby, odporúčame použitie polovičných dávok alebo nedávkovat denne.

Často kladené otázky Seachem ParaGuard:

"Obsahuje ParaGuard meď a aký je rozdiel medzi ParaGuardem a Seachem Cupramine?"

Seachem Cupramine je špeciálne navrhnutý pre odstránenie parazitov ako je napr. Tzv. Krupička. Seachem ParaGuard je širokospektrálny prípravok pôsobiaci nielen na parazity, ale aj na plesne, baktérie a vírusy. Neobsahuje meď.
ParaGuard je teda veľmi šetrný a je ľahko použiteľný aj preventívne. Cupramine je tiež bezpečný, ale na parazity ako je krupička veľmi účinný vďaka svojmu obsahu medi.

"Môžem používať ParaGuard v akváriách s bezstavovcami alebo mäkkými koraly?"

Všeobecne možno povedať, že to neodporúčame. Nemôže 100% odskúšať vplyv prípravku na všetky bezstavovce. Avšak veľa našich zákazníkov nás informuje o bezpečnom použití s ​​rôznymi druhmi bezstavovcov. Ak si chcete byť istí, použite napr. Štvrtinové alebo polovičné dávky a pozorujte bezstavovce.

"Je ParaGuard bezpečný pre akvarijné rastliny?"

Opäť nemôžeme 100% garantovať úplnú nezávadnosť u všetkých druhov rastlín. Avšak prípravok bežne používame úplne bez problémov v rastlinných akváriách.

"Mám pri liečení odstrániť z filtra Seachem Purigen?"

Purigen síce neovplyvňuje hlavnú časť zložené ParaGuardu, však môže viazať v ňom obsiahnutú Malachitová zeleň. Možno teda povedať, že skôr odporúčame Purigen z filtra odstrániť.


Copyright © 2019 AkvaObchod internetova akvarisitka. Powered by Discus s.r.o.