Informácie o výrobcovi

Výrobcovia

Reklama

seachem

INVITAL tlakový filter 20000 AUTO jazierkový s UV

    Vypredané
  • Výrobca: invital

269.00€

 vypredané 

INVITAL tlakový filter 20000 AUTO jazerný s UV
Oproti biologickým filtrom sú filtre tlakové kompletne uzavreté a môžete s väčším kľudom nechať filter vkuse zapnutý, pretože nehrozí jeho pretečenie. Rovnako umožňuje umiestnenie aj v úrovni pod hladinou. Výkon filtrácie je rovnako veľmi pozoruhodný, kedy oproti spomenutým biologickým filtrom majú pri výrazne menšom objeme rovnaký, ak nie lepší filtračný výkon.

Rad tlakových filtrov INVITAL navyše má v sebe integrovanú UV lampu, ktorá účinne likviduje riasy a parazitné choroby. 

Funkcia
Zaisťuje stabilnú, biologickú rovnováhu v záhradných jazierkach a značne zlepšuje kvalitu vody bez chemikálií.
Filter vytvára čistú vodu pre rybníky bez rýb do 40 000 l alebo s rybami do 20 000 l.
Filtračný systém by mal byť prevádzkovaný 24 hodín denne, aby optimálne podporoval zdravú klímu, bujnú vegetáciu a spokojnosť a zdravie rýb.
Účinná filtrácia ide skrz špeciálne filtračné materiály, ako je žltá a modrá huba s rôznymi rýchlosťami priechodu vody, ktoré majú veľký povrch a to umožňuje osídlenie baktériami. Tento filter naviac obsahuje bio guličky tzv. "Bio-balls", ktoré poskytujú ďalší priestor pre osídlenie baktériami a navyše prekysličujú vodu. Filtračné médiá sú súčasťou balenia .


Prednosti
Integrovaná UV lampa
K účinnej filtrácii je pripojená UV lampa, ktorá vodu "dočisťuje" tým, že ju zbavuje rias a parazitov.


Integrovaný automatický čistiaci systém
Tento filter obsahuje plne automatický systém čistenia, ktorý veľmi uľahčuje prevádzku filtra. Obsluha je veľmi jednoduchá, len vypnete prívod vody do filtra. Premeníte smer vytekaniu vody prepínačom a spustíte cyklus čistenia spoločne s čerpadlom. Po 60 sekundách sa filter vyčistí a špinavá voda odtečie odtokovou trubicou, ktorú si navediete kam chcete.


Kompletne uzavretý systém
Všetka elektroinštalácia a funkčné prvky sú uzavreté a tak môžete filter bez problému schovať do zeme vedľa jazierka.


Indikátor znečistenia
Na hlave filtra sa nachádza aj indikátor znečistenia, ktorý vám pomocou vizuálnej kontroly povie, kedy je na čase očistiť filtračné materiály.


Variabilné napojenie
Nástavec na hadicu je zložený z viacerých rozmerov hadice z čerpadla. Tým pádom nemusíte riešiť žiadne redukcie, či spojky.

 


Čerpadlo tlačí vodu z úrovne dna do tlakového filtra, kde prechádza voda všetkými filtračnými médiami. Na záver než opustí filter výstupným ventilom je ožiarená UV žiarením z UV lampy. Vodu potom následne cez hadicu dopravíte na miesto, kde chcete jej výtok. Pri vedení hadice do vyšších polôh je nutné počítať a prispôsobiť tomu zvolenie čerpadla podľa výtlaku. Je nutné dodržať maximálny prietok filtra!! Z filtra vedie aj odtoková hadica na špinavú vodu, ktorá tečie pri spustení čistiaceho cyklu, viď. časť Prednosti.

Technické údaje
Vstupné napätie    230 V ~ 50 Hz
Výkon UV lampy    36 W
Pripojenie hadice    32 mm/38 mm/50 mm (hadica nie je súčasťou balenia)
Pre jazierko bez rýb    max 40 000 l
Pre jazierko s rybami    max 20 000 l
Odporúčaný prietok    do 12 000 l/h
Objem filtrácie    50 l
Dĺžka prívodného kábla
5 m
Rozmery
450x450x550 mm
Kvalita a cena
Všetok tovar značky INVITAL dovážame priamo od produkčnej továrne. To zaručuje najnižšiu cenu a kvalitný spoľahlivý servis.

Výrobná továreň patrí medzi najväčšie na svete, kde si nechávajú vyrábať časť svojej produkcie najrenomovanejšie značky z odvetví záhradných jazierok. To zaručuje najmodernejšie postupy výroby a nadštandardnú kvalitu spracovania. Všetky výrobky sú už testované v továrni na vodotesnosť a elektroinštaláciu.

Ak si stále neviete s výberom filtra rady, tak môžete navštíviť náš článok o zvolení filtrácie do jazierka.

Čerpadlo
Súčasťou balenia nie je čerpadlo.


Copyright © 2024 AkvaObchod internetova akvaristika. Powered by Discus s.r.o.
Parse Time: 1.229 - Number of Queries: 143 - Query Time: 0.13227902348328