Výrobcovia

Reklama

domains

Zľavy  [viac]

Oase BioMaster Thermo 250
Oase BioMaster Thermo 250
200.00€  192.00€
Ušetríte: 4% z ceny
Dajana Cichlid granulát 1000 ml
Dajana Cichlid granulát 1000 ml
9.12€  8.94€
Ušetríte: 2% z ceny
Dajana Colour 1000 ml
Dajana Colour 1000 ml
7.39€  7.24€
Ušetríte: 2% z ceny
Dajana Malawi flakes 1000 ml
Dajana Malawi flakes 1000 ml
11.22€  11.00€
Ušetríte: 2% z ceny
Dajana Basic flakes 1000 ml
Dajana Basic flakes 1000 ml
7.14€  7.00€
Ušetríte: 2% z ceny

Starostlivosť o externý filter

O každý externý filter sa treba starať ,starostlivosť o filter predĺži jeho životnosť a Vám ušetrí škody pri úniku vody.


Pri kúpe externého filtra  ( je plne jedno či si kúpite EHEIM ,alebo lacnú AQUANOVU , SUNSUN ...)  odporúčam dokúpiť aj silikónovú vazelínu . Vazelínou treba namazať ešte pred spustením filtra všetky gumové časti a premazať aj vnútro ventilov (po namazaní treba ventily pár krát otvoriť a zavrieť ) . Týmto zabezpečíte , že sa na gumové časti nebude usádzať vápnik ktorý ich poškodzuje. Toto opakujte pri každom čistení filtra .

Montáž filtra
Filter umiestňujeme pod akvárium ,alebo vedľa akvária , nikdy nedávame filter vyššie ako je akvárium, nebude fungovať. Keď máme pre filter vybrané miesto , namontujte hadice do akvária a pripojte fitingy ,skontrolujte tesnosť spojov a dotiahnite istiace matice  (keď ich montážna sada obsahuje). 

 

Spustenie filtra
Filter vždy pred spustením naplňte vodou , ešte pred tým vyberte filtračné média (keď ich filter obsahuje) a prepláchnite ich pod vodou. Keď má filter pumpu tak už ju len pár krát stlačte  a filter sa zavodní až po rotor ,keď pumpu nemá musíme zavodniť prívodnú hadicu .

 

Zapnutie filtra
Filter zapnite do elektrickej siete , filter by sa mal rozbehnúť a začať cirkulovať vodu. Počiatočná hlučnosť sa časom stratí , je spôsobená nahromadeným vzduchom vo filtračných mediach. Keď sa filter aj po týždni zavzdušňuje a je hlučný skontrolujte tesnosť prívodnej hadice .

 

Zábeh filtra
Vždy pri zábehu filtra vypnite UVC lampu !

  • Pri novom akváriu filter zabiehame 2-3 týždne . Na zábeh filtra použite štartovacie baktérie podľa návodu.
  • Pri výmene filtra už v zabehnutom akváriu stačí ,nechať bežať aspoň mesiac oba filtre nový aj starý ,alebo na mesiac vložiť filtračné média zo starého filtra do nového.

POZOR  Na internete sa dočítate , že stačí použiť zabehnutú vodu , to je mýtus , v akváriovej vode žiadne baktérie nie sú !  Baktérie sa usídlia iba vo filtračných mediach a v substráte.


Na každý výrobok v našom eshope je zákonná záruka 24 mesiacov. U tovaru ako je filter je to trocha zložitejšie ,keďže výrobok obsahuje aj časti ktoré sa používaním opotrebujú a predávajú sa ako spotrebný tovar.


Na hlavnú časť filtra STATOR je plná záruka (poškodenie statora sa prejavuje tak , že filter vôbec nejde ) .
Záruka 6 mesiacov je na časti filtra ktoré sa používaním opotrebujú a označujú sa ako spotrebný materiál.
•    Všetky tesnenia
•    Rotor
•    Ventily

Pri poruche filtra treba v prvom rade skontrolovať časť v ktorej sa nachádza rotor , tento otvor sa musí pravidelne čistiť ,stáva sa ,že sa do rotora dostane kamienok  ,alebo sa zlomí oska pri výpadku prúdu ,tým pádom filter nefunguje. Keď zistíte poškodenie osky treba kúpiť novú ,alebo celý rotor.

 

Pravidelným čistením a mazaním Vám filter bude slúžiť veľmi dlho , keď to zanedbáte tak už po 6-12 mesiacoch môže filter začať tiecť (veľa záleží na tvrdosti vody , čím vyššia tvrdosť tým skôr bude filter tiecť)
 

Copyright © 2024 AkvaObchod internetova akvaristika. Powered by Discus s.r.o.
Parse Time: 0.247 - Number of Queries: 112 - Query Time: 0.09940696585083